Jan
2011

Darba tirgus 2011

Kā 2011.gadā mainīsies darba tirgus, kādas izmaiņas, tendences to sagaida?

Runājot par biznesa sektoru, iepriecina fakts, ka darba tirgū attīstība ir ne tik daudz kvantitatīvā, kā kvalitatīvā līmenī, jo tie, kuri “izdzīvojuši” darba tirgū šajos pēdējos gados, ir guvuši labu pieredzi un krietni augusi viņu profesionālā kompetence, tāpat pozitīvas izmaiņas ir personības un attieksmes ziņā. Darba tirgum šādā veidā attīstoties pēc pāris gadiem Latvijā varam sagaidīt jaunu vadītāju paaudzi.

Nemainīgi stabils pieprasījums saglabāsies pēc tehnisko nozaru speciālistiem (izņemot celtniecību), tāpat arvien vairāk tiek meklēti profesionāļi ar unikālām zināšanām un/ vai prasmēm. Piemēram, Latvijā ienākot ārvalstu pakalpojumu centriem (Shared Services Centre), pieprasīti ir speciālisti ar vairāku svešvalodu prasmēm (itāliešu, spāņu, franču u.c.).

Šobrīd nav iemeslu, lai būtiski palielinātos kopējais atalgojuma līmenis. Novērtēti šobrīd tiek konkrēti, atsevišķi speciālisti. Drīzāk atalgojuma pieaugums varētu būt uz bonusu rēķina, jo, ja šobrīd bieži vien bonusi paliek “uz papīra”, no 2011.gada tās jau varētu būt reālas summas pie fiksētā atalgojuma.

Uzņēmumiem gribot negribot jākļūst radošiem, gan uzrunājot potenciālos darbiniekus sadarbības partneru lokā (aktīvi notiek pārdošanas profesionāļu uzrunāšana šādā veidā B2B jomā), gan izmantojot sociālos tīklus, gan, sagatavojot nākotnes darbiniekus un veidojot iekšējos karjeras centrus sadarbībā ar augstskolām un profesionālajām skolām.

/CVO Recruitment Latvia komentārs laikrakstam “Diena”/

(Janvāris 2011)