Jan
2018

Finanšu profesionāļi. Pieprasījums. Atalgojums

title

Finansisti joprojām ierindojas pieprasītāko profesiju augšgalā, cieši uz papēžiem minot IT un pārdošanas speciālistiem.

No CVO Recruitment 2017. gada atlases projektiem 30% realizēti tieši finanšu sfērā. Darba devēju 2 pieprasītākās grupas – speciālisti ar nelielu pieredzi (1-2 gadi) un eksperta līmeņa finansisti (profesionāļi ar vismaz 5 gadu pieredzi profesijā). Stabils un regulārs ir pieprasījums pēc dažādas specifikas grāmatvežiem, tāpat analītiķiem un biznesa kontrolieriem.

Arī jauniešiem izglītību finansēs var ieteikt kā vienu no drošām izvēlēm, jo šo speciālistu klātbūtne ir un būs neizbēgama pilnīgi visās nozarēs, un pieprasījums pēc analītiskiem prātiem tikai pieaugs.

PIEPRASĪJUMS UN ATALGOJUMS

Sadarbība ar uzņēmumiem, kuri atrodas vairāk nekā 50 km attālumā no Rīgas, mūsu komandai ir patīkams izņēmums; lielākoties projekti tomēr tiek realizēti Rīgā un Pierīgā.

Līdz ar to arī mūsu apkopotā informācija par atalgojuma līmeni attiecināma uz šo reģionu.

Finanšu vadība

Augstākā līmeņa finanšu vadības līmenī Latvijā ir salīdzinoši stabila situācija, profesionāļi strādā ilgstoši, mainība – zema.

Standarta profila finanšu vadītāja piesaistei darbam vidēji lielā uzņēmumā jārēķinās ar atalgojumu, sākot no 2000 līdz aptuveni 3000 eiro neto (nav attiecināms TOP 50 uzņēmumu finanšu direktoriem – valdes locekļiem). Lai piesaistītu vadītāju ar atbildību par plašāku reģionu (Baltija, daļa Eiropas valstu), jārēķinās ar atalgojuma līmeni, sākot no 3500 līdz ~ 4500 eiro neto.

Finanšu/ biznesa kontrole

Novērojama ļoti plaša amplitūda. Atkarībā no nozares, biznesa specifikas un kontrolē esošā reģiona, biznesa kontrolieru atalgojums variē robežās no 1300 līdz pat 3500 eiro neto. Augstākais līmenis attiecināms uz profesionāļiem, kuri pārrauga plašāku reģionu un/ vai vada komandu. Nereti finanšu vadības un kontroles funkcijas tiek apvienotas.

Finanšu analīze

Pieprasījums pēc analītiķiem ar katru gadu pieaug; tendence – paplašināt atbildību reģionāli, vienlaikus sašaurinot specifiku, piemēram, attiecinot funkciju tikai pārdošanas vai mārketinga datiem. Šī ir pieprasīta pozīcija kā ārpakalpojumu centros, tā arī FMCG pārstāvniecībās, ražošanā un citās jomās.

Atalgojums jaunākā speciālista piesaistei ar vismaz 1–2 gadu pieredzi un angļu valodas zināšanām ir, sākot no 1000 eiro neto, ar vairāku gadu pieredzi – ap 1300 eiro neto.  Algas līmenis ap 2200 eiro neto atbilst analītiķa pozīcijai ar atbildību par plašāku reģionu, piemēram, Baltijas valstīm. 

Grāmatvedība

Kandidātu prasības ir, sākot no 800 eiro neto, tomēr par motivējošu atalgojumu sākotnējā līmeņa speciālistam (apt. 1 gada pieredze) ar angļu valodas zināšanām – no 900 eiro neto.

Standarta profila grāmatveža atlasei (strādā patstāvīgi, veic pilnu grāmatvedības procesu, ir vismaz 3 gadu pieredze, labas svešvalodu zināšanas, darbs starptautiskā vidē) jārēķinās ar atalgojuma līmeni, sākot no 1200 līdz aptuveni 1500 eiro neto.

Savukārt pieredzējušu, augsti kvalificētu (labas svešvalodu zināšanas, vismaz 5 gadu pieredze starptautiskā vidē) galveno grāmatvežu prasības šobrīd ir, sākot no 1700 eiro neto. Liela ražošanas uzņēmuma galvenā grāmatveža piesaistei jārēķinās aptuveni ar 2000 eiro neto atalgojuma līmeni.

Finanšu ierēdņi ārpakalpojumu centros 

Vieni no pieprasītākajiem finanšu profiliem šobrīd Rīgā, attiecīgi pieaug arī jauno censoņu atalgojuma prasības. Ja centrā darbā tiek pieņemts jaunietis praktiski bez darba pieredzes, vien labām svešvalodas prasmēm, motivāciju un spēju mācīties, zemākais novērotais atalgojuma līmenis tirgū ir ap 500 eiro neto, tomēr par motivējošu šāda speciālista piesaistei var uzskatīt 700 eiro neto algu.

Ar vēl augstāku līmeni jārēķinās, ja piesaistāms pieredzējis speciālists un/ vai nepieciešamas papildu svešvalodu zināšanas.

 

Balstoties uz reāliem datiem (ne anonīmām aptaujām), esam apkopojuši informāciju par aktuālo atalgojumu 2017. gadā arī citās pamata profesiju grupās – personālvadība, pārdošana, mārketings un atbalsta funkcijas.

Pilns pārskats publicēts Personāla vadības rokasgrāmatas jaunākajos papildinājumos.

Lai uzzinātu vairāk par darbinieka piesaistes iespēju jūsu komandai, lūdzu, sazinieties ar savu konsultanti vai rakstiet uz info@cvor.lv