Nov
2016

Kā stāstīt par sevi darba intervijā?

title

Lūdzu, pastāstiet par sevi! Šādi vai līdzīgi sākas ne viena vien darba intervija.

Šķiet, kas gan varētu būt vēl vieglāk. Tomēr mūsu pieredze rāda, ka ne viss ir tik vienkārši, un klupieni sanāk arī pieredzējušiem un rūdītiem profesionāļiem. Jo uzdevums patiesībā ir viltīgs. Runātīgie riskē iekrist vārdu plūdos līdz pat bērnudārza laikiem, kamēr citi visu savu dzīvi ietērpj pāris trūcīgos teikumos.

Mūsdienās stāsts ir ļoti svarīgs. Lai kur un ar ko jums paredzēta darba intervija, savu stāstu sagatavojiet (un izmēģiniet!) jau iepriekš

Kāds ir labs stāsts?

  • Īss un koncentrēts, iekļaujoties 2 – 3 minūtēs. Runājot gana raiti, bet ne steidzīgi.
  • Loģiski veidots, kur katrs nākamais teikums ir saistīts un papildina iepriekšējo. Stāsts aptver visu profesionālo dzīvi, sākot no aroda izvēles un turpinot ar profesionālo attīstību, pagrieziena punktiem karjerā un lielākajiem sasniegumiem, uzkrātajām prasmēm, spējām un zināšanām.
  • Tā centrā vienmēr ir attiecīgais amats, profesija. Lai kādus līkumus mestu jūsu karjera, katrā no tiem atrodiet tās iegūtās prasmes vai veiktos pienākumus, kas atbilstoši un nepieciešami pozīcijā, uz kuru pretendējat šobrīd.
  • Patiess. Rēķinieties ar to, ka sarunu biedrs vēlēsies izzināt vairāk un var atgriezties pie jebkuras lappuses jūsu stāstā.
  • Tā noslēgums un kulminācija ir konkrētais moments – kāpēc esat šeit, un cik lieliski viss minētais atbilst tai pozīcijai, kurai par godu esat satikušies šajā darba intervijā.

 

Lūk, ļoti vienkāršots piemērs stāsta struktūrai:

Kā stāstīt par sevi darba intervijā?

 

Ja jūsu darba pieredzē ir pārtraukumi, stāstā pieminiet un īsi skaidrojiet arī tos. Sarunu biedrs šādu atklātību novērtēs pozitīvi, kā arī nebūs vajadzības šim jautājumam veltīt atsevišķu laiku intervijā.

Papildus iesakām materiālu par personīgo tēlu un pašizziņas procesu!