Mai
2015

Pieprasītākie darbinieki Latvijā 2015. gadā

title

CVO Recruitment Latvia veiktā tirgus izpēte un personāla piesaistes projekti

Pērnais gads mūsu komandai bijis gana piepildīts un jauniem atklājumiem bagāts, jo papildus tradicionālajiem projektiem sekmīgi veiktas specifiskas šauru nišu izpētes. Tāpat turpinām darbu pie ārvalstu investoru piesaistes un konsultācijām kā darbinieku piesaistes un attīstības, tā darbinieku pārkvalifikācijas jautājumos.

Attēlā redzami pieprasītākie profili 2014. gadā un CVO Recruitment katrā attiecīgajā sektorā uzkrātais kontaktu loks.

2014.g. un 2015.g 1 ceturksnī veiktās tirgus izpētes aptver plašu specializāciju spektru, starp kurām viena no pieprasītākajām jau trešo gadu pēc kārtas ir Finanšu jomas profesionāļi Latvijā un Baltijas līmenī Plašākā izpēte veikta šādu projektu ietvaros:

 • Plānošanas un atskaišu vadība (Planning and Reporting Management)
 • Finanšu un biznesa kontrole (Finance and Business Control)
 • Finanšu analīze un grāmatvedība
 • Treasury Management

Otra pieprasītāka grupa joprojām ir Biznesa attīstības profesionāļi ar atbildības loku gan par Latviju un Baltijas reģionu, gan eksporta pieredzi NVS, Skandināvijas un Eiropas valstīs Pamata profili: Lielo/ galveno klientu vadītāji (Key Account Manager) FMCG/ pārtikas nozarē, HiTech, IT un industriālajās nozarēs. Papildu fokuss mazumtirdzniecibas sektorā – veikalu tīkla vadības un attīstības profesionāļi.

Priecājamies par pieaugošu interesi pēc Ražošanas/ Tehniskās vadības profesionāļiem Rīgā un reģionos. 2014.gadā plaša izpēte pārtikas un industriālās ražošanas sektorā: ražošanas un tehniskie vadītāji, pārtikas tehnologi, produktu attīstības vadītāji, kvalitātes vadītāji (Lean, Continuous Improvement) un ķīmiķi kā rūpnieciskajā, tā pārtikas ražošanā. Pieaugošu interesi novērojam pēc šādiem profiliem:

 • Farmācijas joma: produktu grupas vadītāji, Klīnisko pētījumu eksperti
 • Personāla vadības profesionāļi: Personālvadības partneris Baltijā (HR Business partner Baltics), perosnāla vadības un atalgojuma vadība (HR & Benefits Lead), Administratīvā personāla vadība
 • Iepirkumu un sagādes vadība (Supply Chain) ražošanā un vairumtirdzniecībā
 • Mārketinga un sabiedrisko attiecību (SA) jomas profesionāļi: mārketinga vadība B2B jomā, ražošanā un mazumtirdzniecībā. SA aģentūru un kā uzņēmuma iekšējā funkcija.
 • Digitālais mārketings: sociālo mediju un web administrēšana, Google Adwords profesionāļi.
 • IT joma: reģionālais IT direktors, .net programmētāji, datortehniķi, datorsistēmu uzstādīšanas un uzturēšanas tehniķi u.c. profili.

Mūsu 2014. gada balvu kā unikālākie realizētie projekti saņem:

 • Finanšu tirgus biznesa attīstības vadītājs (FOREX)
 • Metināšanas risinājumu eksperts
 • Kokmateriālu uzmērīšanas eksperts

Papildus tradicionālajiem piesaistes un tirgus izpētes projektiem, turpinām darbu pie jaunu darbavietu veidošanas sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

 1. 2014. gadā Rīgā ar mūsu atbalstu darbu uzsācis jauns biznesa pakalpojumu centrs, kurā šobrīd nodarbināti jau 120 speciālisti (jaunas darbavietas), un komanda turpina paplašināties
 2. Turpinām piesaistīt darbiniekus diviem pakalpojumu centriem, kuros galvenā prasība ir pēc talantīgiem jauniešiem ar labām svešvalodu prasmēm un gatavību/ spēju mācīties. Tādējādi šobrīd esam apzinājušas lielu kontaktu kandidātu loku ar dažādu svešvalodu prasmēm (angļu, vācu, franču, norvēģu, somu, zviedru u.c.)
 3. Jau šobrīd uzsākts darbs pie uzņēmuma Elfa Distrelec pakalpojumu centra izveides, kur darbavietas tiks nodrošinātas 16 – 20 darbiniekiem

Vai zināt kritiskās pozīcijas savā uzņēmumā, ko sargāt kā acuraugu? Kuri no jūsu uzņēmuma speciālistiem ir visvērtīgākie darba tirgū?