Feb
2013

Kāpēc darbinieku meklē personāla atlases kompānija?

Skatot darba piedāvājumus sludinājumu portālos, redzam, ka daļai no tiem ir paša uzņēmuma, bet daļai – personāla atlases kompānijas kontaktinformācija, kurai uzticēta jaunā darbinieka piemeklēšana.

Kāpēc tā? Minēsim vairāku iemeslu kombināciju:

  • Pieredzējušam personāla atlases konsultantam ir padziļināta izpratne par darba tirgu un norisēm tajā, prasme un spēja novērtēt dažādu profilu speciālistus, krietni plašāks kontaktu loks dažādās jomās, , kā arī , salīdzinot ar uzņēmuma iekšēju darbinieku. Jo šo darbu darām dienu no dienas, katru nedēļu strādājot ar citu profilu.
    Daudzi uzņēmumi izvēlas izmantot ārējo ekspertu atbalstu.
  • Ja uzņēmumā nav sava personāla speciālista, mēs strādājam kā ārējais atbalsts personāla jautājumos.
  • Pat, ja uzņēmumā ir savs personāla atlases speciālists vai pat vesela atlases komanda, nereti nešama palīdzība liela darba apjoma vai meklējamās pozīcijas specifikas dēļ. Mums uztic to profesionāļu piemeklēšanu, kas konkrētajā biznesā nav tipiski. Piemēram, programmētājs bankai.
  • Virknei ārvalstu uzņēmumu pārstāvniecību vadība ir ārzemnieki, kas savu darbinieku piemeklēšanu uztic konsultantiem, kuri ir eksperti vietējā tirgū.

Paredzam, ka tuvāko gadu laikā situācija Latvijā tuvosies tiem personāla atlases principiem, kādi šobrīd vērojami ASV un Eiropas metropolēs, piemēram, Londonā, kur aptuveni 80 % darbinieku tiek piemeklēti ar personāla atlases konsultantu palīdzību. Katrs iebraucējs zina – lai atrastu darbu, CV jāsūta “rekrūterim”.

Ar gandarījumu vērojam, ka ar katru gadu palielinās darba meklētāju uzticība mums – personāla atlases konsultantiem.