Mar
2020

Kā sagatavoties tiešsaistes darba intervijai

title

Esošā situācija ir rosinājusi vairākas pārmaiņas, tajā skaitā arī darba interviju un pārrunu organizēšanā. Pēdējo nedēļu laikā klātienes intervijas tiek aizstātas ar tiešsaistes intervijām, un ir skaidrs, ka šāds pārrunu vadīšanas formāts saglabāsies vēl nenoteiktu laiku. Lai palīdzētu ikkatram, labprāt dalāmies ar praktisku informāciju un padomiem, kuri ļaus Jums būt sagatavotiem šīm intervijām, lai nepazaudētu iespēju iegūt vēlamo darbu!

Tiešsaistes intervijas veidi

Tipiskākā tiešsaistes intervija ir intervija, izmantojot videokonferences programmatūru Skype, Zoom, WhatsApp vai Messenger. Tā vietā, lai dotos uz biroju, intervētājs vadīs interviju, izmantojot videostraumi vai videozvanu. Ja Jūs neesat pazīstams ar šīm programmatūrām, ieteicams pirms intervijas tās izmēģināt.

Ir gadījumi, kad uzņēmumi izmanto sava veida neklātienes tiešsaistes interviju – intervijas jautājumi Jums tiks atsūtīti iepriekš un noteiktā laikā Jūs aicinās sniegt atbildes uz šiem jautājumiem video formātā. Šādā gadījumā liels izaicinājums ir saglabāt tādu pašu stāju un nostāju, kā tiešsaistes sarunā ar klātesošu intervētāju. Noteikti smaidiet un tāpat veidojiet šķietamu acu kontaktu!

Īpaši nozīmīgi ir izmēģināt kameras leņķa pagriešanu un atrast tādu, lai visa seja (un ne tikai kreisā nāss vai galvas augšdaļa) būtu redzami ekrānā. Ir vērts atrast sekmīgāko, glaimojošo kameras leņķi un, izmantojot to, arī izmēģināt “acu kontakta nodibināšanu” ar intervētāju.

Atcerieties runāt lēni un skaidri. Ja esat satraukušies un nervozi, Jūs noteikti sāksiet runāt ātrā tempā. Elpojiet dziļi! Ja Jums, šķiet, ka runājat pārāk lēni, visdrīzāk, darāt to pareizi.

Sagatavošanās padomi

  • Lejupielādējiet un uzstādiet savā datorā nepieciešamo programmatūru pirms norunātās intervijas, lai Jums būtu iespēja pie tās pierast un to izmēģināt.
  • Reģistrējoties izveidojiet profesionālu lietotājvārdu, visvienkāršākais ir izmantot savu vārdu un uzvārdu. Lietotājvārds ir pirmais iespaids, kādu Jūs atstāsiet uz intervētāju!
  • Arī tiešsaistes intervijai sagatavojieties izvēloties profesionālu un lietišķu apģērbu! Nozīmīgi ir atcerēties, ka ikkatrā brīdī var būt nepieciešams piecelties – svarīgi ir arī kārtīgi apģērbta ķermeņa daļa zem jostas vietas 🙂 Turklāt pārģērbšanās Jums palīdzēs labāk koncentrēties intervijai!
  • Sakārtojiet vidi, darba vietu, kas būs redzama ekrānā. Intervētājs noteikti pievērsīs uzmanību videi, kādā atrodieties, un tas var likt izdarīt arī kādus secinājumus par Jums kā par darbinieku.
  • Pārliecinieties, ka atrodaties klusā telpā, kur Jūs netraucēs apkārtējie cilvēki, mājdzīvnieki utt. Izslēdziet sava tālruņa zvana signālu, visus trauksmes signālus un elektroniku, kas varētu traucēt, gluži kā apmeklējot klasiskās mūzikas koncertu vai teātri!
  • Sagatavojiet pierakstu papīru, pildspalvu, lai nepieciešamības gadījumā nebūtu šīs lietas jāmeklē.
  • Sagatavojiet savu CV (izdrukājiet, vai atveriet to Jūsu datorā, blakus tiešsaistes sarunas ekrānam), lai Jūsu redzeslokā ir atsauces uz datumiem, amatu nosaukumiem vai pienākumiem.
  • Smaidiet un koncentrējieties, cik vien iespējams izturieties tā itkā tiešsaistes sarunas un darba intervija ir ikdienišķa un pierasta saruna. Saglabājiet acu kontaktu, uzmanīgi klausieties un mijiedarbojieties ar intervētāju.