Jan
2020

Pieci soļi pretī jaunam darbam

title

Ja jauna darba atrašana ir viens no punktiem Tavā jaungada apņemšanās sarakstā, piedāvājam piecus praktiskus ieteikumus, kuri palīdzēs sasniegt izvirzīto mērķi!

1. solis. Objektīvi novērtē situāciju un definē gaidas

Pirms uzsākt jaunu izaugsmes iespēju meklējumus, ir svarīgi nofiksēt šī brīža situāciju – noformulēt un piefiksēt savas zināšanas un kompetences, kā arī gaidas attiecībā uz amata un algas līmeni, nozari, kurā vēlies strādāt. To izdarīt palīdzēs šādi jautājumi:

  • Kādas ir manas prasmes un kompetences?
  • Kādā nozarē vēlos darboties?
  • Kāda līmeņa amatu un algu vēlos?
  • Kāda ir situācija interesējošā nozarē (pieprasītās prasmes, algu līmenis, nozares līderi)
  • Kādas prasmes es vēlos attīstīt nākamajā darbā?
  • Vai ir zināšanas, kas šobrīd pietrūkst, lai pretendētu uz vēlamām vakancēm?

 

2. solis. Paskaties uz savu profilu sociālajos tīklos darba devēja acīm

Pastāv iespēja, ka, saņemot pieteikumu, personāla atlases speciālists ieskatīsies Tavā profilā sociālajos tīklos. Izmanto privātuma iespējas, piemēram, norādi, ka Tevis publicēto saturu var redzēt tikai profila sekotāji.

Arvien populārāks Latvijā kļūst LinkedIn profesionālais tīkls. Izveidojot saturīgu profilu tajā, Tu būtiski palielini savas iespējas tikt pamanītam!

3. solis. Sagatavo CV

CV ir ne tikai karjeras dokumentāls atspoguļojums – ar tā palīdzību Tev ir iespēja pozicionēties darba tirgū un “pārdot” savas prasmes un kompetences potenciālajam darba devējam.

Piesakoties konkrētai vakancei, papildus CV vari sagatavot arī pieteikuma vēstuli, ar kuru ieinteresēt darba devēju un parādīt sevi kā vislabāko potenciālo darbinieku. Atceries, ka pieteikuma vēstule jāpielāgo konkrētās vakances specifikai!

4. solis. Maksimāli izmanto visus pieejamos kanālus CV izplatīšanai

Kad Tavas profesionālās gaidas ir noformulētas un CV uzrakstīts, apzini visus iespējamos kanālus, kas var noderēt CV izplatīšanai.

Sāc ar paziņu loku, tad izpēti vakanču sludinājumu portālus, aizsūti CV personāla atlases aģentūrai, pievienojies Facebook grupām, kurās tiek publicētas vakances. Ja esi identificējis uzņēmumus, kuros gribētu strādāt, esi aktīvs un aizsūti savu CV, negaidot, kamēr parādīsies Tev saistoša vakance.

Intensīvi meklējot jaunu darbu, izveido nelielu tabulu, kurā reģistrēt, kad, uz kādiem uzņēmumiem un kādām vakancēm esi sūtījis pieteikumu. Tas ļaus izvairīties no neveiklas situācijas, kad saņemot zvanu no potenciālā darba devēja, jums nav ne jausmas, par kādu vakanci ir runa.

5. solis. Sagatavojies darba intervijai

Lai darba intervija noritētu veiksmīgi, tai nepieciešams rūpīgi sagatavoties. Sāc ar informācijas apkopošanu par uzņēmumu, tā produktiem, pakalpojumiem, tirgus pozīcijām, konkurentiem, attīstības iespējām. Velti laiku arī tam, lai pārdomātu atbildes uz populārākajiem darba intervijas jautājumiem, piemēram, par motivāciju strādāt konkrētā uzņēmumā, par pienākumiem un sasniegumiem iepriekšējā darba vietā, kāpēc meklē darbu, kādas ir Tavas stiprās/ vājās puses utml.